Akinori Yamamura o přestupu

Akinori Yamamura

A máme tu největší perlu pro české fanoušky, tou je podpis japonského závodníka Akinoriho Yamamury. Akinori bude druhým rokem v kategorii U23 a přichází k nám z francouzského celku VC Lasaussaze ELBEUF jeho nejsilnější stránkou jsou kopce čemuž odpovídá i jeho váha 53kg.

Aki bude ubytován v centu týmu, Jablonci nad Nisou kde bude moci trénovat s dalšími kolegy z mužstva.

Ahoj Aki, řekni nám něco o své sportovní historii?  

Začal jsem s fotbalem, který jsem později na škole vyměnil za basketbal a nakonec jsem se dostal k cyklistice. S cyklistikou jsem začal v 15 letech. Po třech letech strávených v Japonsku jsem vycestoval do Francie protože jediná cesta jak se stát profesionálním cyklistou je přes Evropu.

Jakých nejvýraznějších úspěchů jsi za svoji kariéru dosáhl?

Byl jsem druhý na juniorském závodě v Japonsku, který  je dokonce hodnocen více než japonské mistrovství. V minulém roce jsem se v konkurenci kontinentálních týmu a jezdců z ProKontinentálních týmu dostal na 9. Místo na závodě Thailand Kings Cup.

Proč jsi si vybral právě Českou Republiku a tým Experiment 23?

Je zde hodně závodů a spoustu dobrých závodníku, Experiment mě oslovil tím, že se specializuje pouze na mladé jezdce. S Experimentem se doustanu na velmi dobré závody s ostatními profesionály v Evropě,  můžu se ukázat a snad  do budoucna získat profesionální smlouvu.

Jaké máš tedy plány pro další sezonu?

Chtěl bych získat nějaké UCI body, dále bych se chtěl vyhrát co možná nejvíc závodů, protože to je pocit který mě naplňuje. V mimocyklistickém životě bych se rád naučil česky, což pro mě bude zřejmně nejtěžší úkol (smích) J

Chtěl by jsi na závěr někomu poděkovat nebo něco říct?

První bych rád poděkovat panu Drbohlavovi, protože mi dal šanci i přes to že jsem z Japonska a je zde veliká jazyková bariéra. Jsem opravdu šťastný, že jsem mohl potkat člověka jako je on. Dále bych chtěl poděkovat týmovým sponzorům, kteří nám umožňují závodit. Nakonec  samozřejmně všem fanouškům, budu se Vám snažit ukázat to nejlepší tak mě sledujte ;-)

My za tým Experiment doufáme společně s Akim v dobré výsledky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>