EX23 na polských klasikách

Týmová fotka - polsko memorial trochanowski

Ve dnech 1. a 2. května jsme startovali na dvou závodech v Polsku.

Memorial Andrzeja Trochanowskiego UCI 1,2

První závod byl zařazen do kalendáře UCI kategorie 1.2, kde jsme mohli vybojovat letos první UCI body. Na startu se objevila zejména polská konkurence a také další dva české týmy. Trať závodu se skládala z osmi okruhů, které měly 22km. Celý den  foukal silný vítr, což bylo předzvěstí velmi těžkého závodění. Hned po startu se pelotonu příliš nechtělo jet z důvodu  protivětru. Ovšem právě to byla šance pro první úniky. Po pár kilometrech se podařilo odjet jednotlivci před hlavní skupinu. Tohoto závodníka se vydal stíhat Jan Drbohlav spolu s dalšími čtyřmi závodníky. Ovšem únik neměl dlouhého trvání. Po pár kilometrech a ostrých zatáčkách se na špici pelotonu poskládal polský tým Mexler, který pohotově na bočním větru rozjel terezín. Hlavní skupina se začala okamžitě dělit na malé skupinky. Na tuto situaci dokázali nejlépe zareagovat pouze dva polské týmy. Naše kluky to stálo závod. Jednalo se hlavně o nezkušenost při podobných fazích závodu a nulová týmová spolupráce. Nejlépe na tom byl Jindřich Dlask, který byl ve druhé skupině, která  v průběhu závodu úspěšně dohonila náskok první skupiny. Bohužel s přibývajícími kilometry se Jindra nedokázal udržet na výhodné pozici a v šestém kole na dalším bočním větru ho skupina utrhla. Tento závod nikdo z našich dokončil.

 

Memorial Romana Sieminskiego

Druhý závod již nebyl zařazen do kalendáře UCI, ale i tak se na startu sešla stejná konkurence jako den předchozí. Naši chlapci se snažili především o napravení reputace ze čtvrtka . Závod měřil 136 kilometrů. Startovní pole nebylo příliš velké, činilo zhruba sedmdesát závodníků. Hned od prvních kilometrů závodu se začalo z ostra. Nástup střídal nástup a tvořili se silné skupinky uprchlíků, v kterých nechyběli ani naši jezdci. Od začátku jsme si vedli velice aktivně. Nejvíce bych pozvedl práci Bartosze Piotrowskego, který měl neustále snahu odjet hlavní skupině a byl tak nejaktivnějším jezdcem našeho týmu. Pavel Kolář musel měnit celé kolo ciž jej vyřadilo na dlouhý čas ze závodu. Ve třetím kole závodu odjela zhruba šesti členná skupina s naším Bartoszem Piotrowskim. Skupina si vytvořila slušný náskok, ale peloton měl zájem i tuto skupinu sjet a při nájezdu do čtvrtého kola skupinu dostihl. V posledním pátém kole bylo jasné, že o vítězi rozhodne hromadný spurt. To mělo svědčit Rafalovi, který je velmi kvalitní sprinter. Kluci začali spolupracovat a zajistit Rafalovi tu nejlepší možnou pozici pro poslední metry. Rafal závod dokončil na čtrnáctém místě. Je třeba ještě pilovat týmovou práci do hromadných dojezdů. Ovšem závod od závodu se spolupráce lepší.

Kompletní výsledky můžete stahovat v sekci DOWNLOADS.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>