První závody za námi

51394

Tým Experiment 23 má za sebou první závody letošní sezóny.

Hned po návratu z týmového soustředění náš tým čekal otvírací závod sezóny na domácí půdě. Prvním závodem byl závod českého poháru Brno – Velká Bíteš – Brno. Na start se postavilo celkem 186 závodníků jak z České republiky, tak zahraničí. Již od startu se jelo ve vysokém tempu, jelikož hned po pár kilometrech čekala peloton první vrchařská prémie, kde se hned začalo dělit závodní pole. V závodě si z našich závodníků dobře vedli Jindřich Dlask, Jan Urbášek, Bartosz Piotrowski a Michal Tomáš. Nejlépe z našich si počínal Jindřich Dlask, který závod dokončil na 22. místě a ukázal tak jeho vynikající výkonost. Bohužel mu chybělo trochu zkušeností při nájezdu do cílového kopce, do kterého najížděl až z konce skupiny.

 

Druhý závod na seznamu byl úvodní pohár v polské Sobotce.

V neděli hned po závodu v Brně, jsme se přesunuli do Polska na Polský pohár. Na start závodu se postavila silná konkurence. Například ProContinentální tým CCC Polsat nebo Continentální tým Activ Jet, který již v únoru startoval na závodu Vuelta Andalusia. Proto taktikou týmu bylo spíše počkat co vymyslí „velké“ týmy a v závěru zkusit pomoci Rafalovi Klepackému. Pár kilometrů po startu postihl peloton veliký pád, který také hned zamával s celým závodem. Pole se natrhalo hned na několik skupin. Do posledních kilometrů se však sjelo a schylovalo se to na hromadný dojezd. V posledním kole dokázal pelotonu ujet závodník z týmu CCC, který vyhrál. V hromadném dojezdu nejlépe dojeli: Rafal Klepacki na 15. místě a Jindřich Dlask na místě šestnáctém. Rafal byl dokonce druhý z Poláků do 23 let a pátý celkově do 23 let.

 

Naším třetím závodem byl etapový závod v Polsku Hellena Tour.

11. dubna ráno, náš tým vyrazil na etapový závod do Polska. Jelikož byl start až ve 3h odpoledne, stačilo nám vyjet z Jablonce až v den startu. Na závod jsme jeli v šestičlenné sestavě a to: Jindřich Dlask, Jan Drbohlav, Pavel Kolář, Bartosz Szczepanowski, Rafal Klepacki a Bartosz Piotrowski. V první etapě na naše závodníky čekala trať dlouhá 166km. Jana Drbohlava při ní postihl drobný pád, ale bez problémů se dokázal vrátit zpět do hlavní skupiny. Bartosz Szczepanowski poté dokázal za vydatné pomoci Honzi získat bod na jedné z rychlostních prémií a s ním i bonifikační vteřinu, která mu pomohla v celkovém pořadí po 1. etapě. První etapu dojel celý peloton pohromadě.  Nikdo z našich kluků se nedokázali prosadit v závěrečném spurtu. Po první etapě byl Bartosz Szczepanowski na celkovém 8. místě a 2. místě v kategorii do 23let.

Druhý den na závodníky čekaly hned dvě etapy.

V 9h ráno se startovala časovka jednotlivců na 14km. Nejlépe z našich ji dokončil Jindřich Dlask. Časovka nebyla dosud v našem tréninkovém programu, tak jsme nečekali převratné výsledky, přesto do ní dali všichni všechno. Na celkové pořadí jsme pomýšlet nemohli. Proto se kluci soustředili na odpolední etapu.

Etapa končila v domovském městě našeho sprintera Rafala Klepackého. Týmová taktika tedy byla, dovést Rafala na nejlepší možné pozici do cíle, aby mohl bojovat o vítězství v závěrečném spurtu. Tento scénář se našim klukům vedl dobře. Kluci pečlivě spolupracovali na špici pelotonu a dovezli tak Rafala na výborné pozici pro závěrečný spurt. Rafala bohužel ve finiši postihl pád z třetího místa. Byla to pro náš tým veliká smůla, ale zároveň jsme se ujistili, že máme na to rvát se o vítězství.

10157351_756868554346579_2721712407323513195_n

Třetí den jsme měli před sebou poslední etapu na 164km.

Do etapy bohužel už neodstartoval Rafal Klepacki, který ráno před startem odjel do nemocnice. Již od začátku etapy se naši kluci pohybovali v předu pelotonu. Někteří se pokoušeli i o únik, ale neúspěšně. Již od rána pofukoval vítr, což dělalo etapu zajímavější. Dvacet pět kilometrů před cílem se začal peloton dělit na silném větru a během chvíle se vytvořilo několik skupin. Bohužel v první skupině nám zůstal jen Jindra Dlask, který si do ní sám dojel. Ve druhé skupině jsme měli zbytek závodníků.  Skupina ale nespolupracovala, a tak dostala v cíli 1min. Nejlépe dojel Jindřich Dlask.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>