O nás

Tým Experiment 23 byl založen již v roce 2009 panem Františkem Drbohlavem, Janem Kostelníkem a Janem Drbohlavem. Již od začátku měl jasný cíl a vizi. Vychovávat mladé talentované cyklisty a poskytnout jim ty nejlepší podmínky.

Svoje začátky měl tým velmi těžké, ale přesto se každým rokem tým rozrůstal a dosahoval stále lepších a lepších výsledků. Z počátku se závodní program týmu odehrával především v Čechách a Rakousku, kde jsme se účastnili rakouského národního poháru Tchibo Cup.

Velký milník přišel v roce 2013, kdy tým získal licenci kontinentálního týmu UCI. Díky zařazení do této prestižní kategorie získali jezdci mnoho zkušeností z mezinárodních závodů ať už v Belgii, Německu či dokonce na Ukrajině. Po velice pozitivních zkušenostech z minulého roku jsme se rozhodli nadále pokračovat na úrovni kontinentálního celku i v následujícím roce. Rozšířili jsme kádr o další zahraniční jezdce včetně Akinoriho Yamamury z Japonska. Doufáme, že sezona 2014 pro nás a hlavně naše jezdce bude zase o kousek úspěšnější.

Veškerá naše snažení poskytovat jezdcům kvalitní podmínky pro jejich růst by nebyla možná nebýt našich partnerů. Jsme moc rádi, že každým rokem získáváme nové partnery, kteří podporují naše závodníky.